Dla zdrowotności

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest zdobywana ze konsumowanych pokarmów. Witamina D jest uzyskiwana przez skórę eksponowaną na światło Słońca. Także niektóre produkty spożywcze zawierają witaminę D. Można również tą witaminę uzupełniać poprzez suplementowanie.

Witamina A pełni mnóstwo funkcji w organizmie, w tym utrzymywanie zdrowych oczu, wspieranie wzrostu komórek, a także wspieranie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko absorbowana bezpośrednio, ale jest także wytwarzana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.
tabletki na odchudzanie

Mnóstwo ludzi nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, żeby zapewnić wszystkie potrzebne witaminy, co doprowadziło do rozkwitu branży środków wielowitaminowych. Środki wielowitaminowe są dostępne w wielu rozmaitych formach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niewątpliwie oczywistą zaletą płynącą z korzystania z tego typu specyfików jest wygoda. O wiele wygodniej jest połknąć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie nieodzowne witaminy, w porównaniu z połykaniem wielu różnych specyfików.

Ponieważ gotowanie zabiera mnóstwo składników odżywczych i witamin z jedzenia, nieuchronnie zaczynasz odżywiać swoje ciało tym, czego potrzebuje, gdy rezygnujesz z gotowania jedzenia i zaczynasz spożywać żywność surową.

Konsumowanie surowej żywności dynamizuje metabolizm. Trawienie surowej żywności wymaga nieco więcej energii, ale z powodu korzyści warto wybrać chociaż częściowo surową dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *